• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Наша гордість

Наша гордість

До Білорусі - за перемогами

Протягом багатьох років гурток "Що? Де? Коли?" підтримує дружні стосунки з інтелектуальними клубами Республіки Білорусь. Команди з м. Гомеля радо зустрічаються з нашими ерудитами на різноманітних турнірах в Україні. Лише за 2014-2015 н. р. наші команди 5 разів взяли участь у змаганнях розумників в Білорусі:

1. Міжнародний асинхронний турнір «Молот Тора» сезону 2013-2014 у категорії діти (м. Мінськ)./Files/images/1421996874_2101201505.jpg

Команда «Шутнички» Диплом за ІІ місце, Команда «Ракушка Ізольда» Диплом за ІІІ місце, Команда «Falcon and company» Диплом за ІІІ місце.

2. Відкритий міжнародний турнір з інтелектуальних ігор Рождественская песня» (м. Гомель).

Диплом за І місце по «Що? Де? Коли?» у категорії юніори. Диплом за І місце по «Сім по сім для ерудитів» у категорії юніори.

/Files/images/2101201506.jpg3. Телевізійна гра для школярів 10-11 класів «Ерудит п’ятірка» (м. Гомель). Диплом за І місце.

4. Міжнародний турнір з православної тематики «Фавор» та зйомки телепрограми «Ерудит-п’ятірка» з православної тематики (м. Гомель)./Files/images/aiWnNiF6tfQ.jpg

5. ІІ Міжнародний турнір по інтелектуальним іграм серед дитячих команд «Кіндер-сюрприз 2015» (м. Гомель). Команда «Шутнички» І місце у грі « 5х5», І місце у грі ««Що? Де? Коли?». Бублик Юрій Переможець у грі «Ерудит-лото»./Files/images/kinder.jpg

Кубок Європи 2015 року також відбудеться у Гомелі 15-17 травня. Дві команди НБДЮ - "Черные и наглые" та "Зайцев.нет", переможці Чемпіонату України-2015, - вибороли путівки на участь в цьому важливому турнірі. Віримо у чергову перемогу наших знавців.

Ми – допитливі, ще й мізкуваті.

Наш Ніжин на розумників багатий!

Ми всі – майбутні науковці та юристи,

Ще – лікарі й запеклі програмісти.

Щоб позмагатись й гру яскраву показати,

В турнірах участь беремо завзято.

Щоб стало більше знань у нашім арсеналі,

Щоб ми були завжди на п’єдесталі,

Долали гідно перешкоди і терени –

Завжди із нами наш шановний тренер!

Турніри і чемпіонати,

Брейн-ринг, ерудитів двобій!

Віват, інтелект! А ми знову на старті –

Попереду безліч подій!

Вперед, інтелект! Бо ми успіху варті

І здійснення всіх наших мрій!

/Files/images/1420010606_tb (20).jpg


ЄДИНА НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ПЕРЕМОЖНИЦЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «ДИВО-ДИТИНА»



В НОМІНАЦІЇ «НАЙТВОРЧА» –

СИНЯК АЛІНА,

/Files/images/1Рисунок1.jpg

оздоблення костюма якої створене із кукурудзиння

/Files/images/2Рисунок2.jpg


НАВЧАЛИСЯ ДОСЯГАТИ УСПІХУ В БРАТІВ КЛИЧКО

Розповісти дітям про формулу успіху, навчити вірити у власні сили, перемагати труднощі та впевнено йти до своєї мети, набути лідерських якостей - з такою метою Фонд братів Кличко організував освітній табір «Майстерня успіху». Протягом 14 днів підлітки з України, Росії та Білорусі створювали Проекти зміни Світу, світу добра і щастя, благородства, відкритості, позитивного мислення та любові.

До Пущі-Водиці, де на базі літнього табору «Лідер» з 9 по 23 серпня проводилася «Майстерня успіху», приїхали 183 талановитих дитини віком 11-15 років, які безкоштовно отримали путівки від Фонду братів Кличків. Цьому передував непростий етап конкурсного відбору, адже надійшло 1200 заявок від бажаючих з усієї України. Тому до табору потрапили найкращі, дуже цікаві та незвичайні діти, кожен з яких має свої амбіції, бажання та життєві цілі. До їх числа увійшов і талановитий юнак з м. Ніжина Яременко Борис, соліст вокального ансамблю «Співаночка» Ніжинського Будинку дітей та юнацтва, учень 8-А класу, учасник фольклорного гурту «Вербиченька» ЗОШ № 9./Files/images/IMG_4662.jpg

Переможці конкурсу приїхали з певними надіями, намірами та очікуваннями. Але, пробувши там лише кілька днів, впевнилися, що табір перевершив усі сподівання. Виявилося набагато цікавіше, ніж всі могли собі уявити. Організатори проекту підготували надзвичайно цікаву, насичену та корисну програму. Були створені студії за напрямком естради, масових комунікацій, рукоділля та декору, мистецтва кіно, фотографії та живопису, спорту, ігор та стратегії. Згодом кожна студія поділилася на три команди, які називалися екіпажами. Співак, музикант і танцюрист Боря Яременко потрапив до студії Видовищ.

Основна діяльність табору була спрямована на розробку проектів зміни світу. Протягом двох тижнів кипіла важка розумова та творча робота. Змінити світ – справа відповідальна і непроста, але цілком можлива та реальна, - запевняли дітей організатори. І головне, що діти справді повірили в свої проекти і просто «загорілися» ідеєю їх створення. При цьому кожна команда продумала детальний план дій для досягнення своєї кінцевої мети. Дитячі проекти вражали неординарністю, креативністю та різноманіттям напрямків, у яких діти хочуть змінювати світ. Але усі погодилися, що змінювати світ варто починати із себе. І робити це можна і треба вже сьогодні.

Щодня на гостину в «Майстерню успіху» приходили «зіркові» гості, яких у таборі було досить багато. Кожен з них розповідав про свій шлях до успіху. В усіх були і злети, і падіння, але вони зуміли піднятися, зібратися з силами і рушити далі. Їх приклад надихав дітей та вселяв віру в майбутнє. Найяскравішими гостями були журналісти та телеведучі Ольга Фреймут («Новий канал»), Юрій Горбунов («1+1»), Анастасія Даугуле («Інтер»), Василіса Фролова («Перший національний»), Анатолій Анатоліч («1+1» та «Хіт FM»), олімпійська чемпіонка Лілія Подкопаєва, скульптор Олег Пінчук та інші видатні цікаві особистості. Вони проводили майстер-класи, спілкувалися з учасниками табору, відповідали на усі запитання, що цікавили дітей. Для випускника Ніжинської дитячої хореографічної школи Бориса Яременка незабутнім був танцювальний майстер-клас, проведений хореографом Олександром Лещенком. Такий собі міні-МАЙDАН`S на стадіоні табору, близько 200 людей, цікава танцювальна композиція. А опісля цього «Майстерня успіху» навчила Олександра танцювати свій традиційний танець – Тунак. Багатьох вразив виступ переможців шоу «Україна має талант-4» колективу «Workout». Хлопці виробляли такі чудеса на турніках, що в усіх аж подих перехоплювало. Вже після їх від’їзду турніки почали користуватися більшою популярністю серед молоді. Багато хлопців, захоплені, намагалися повторити елементи виступу колективу.

Та найочікуванішим гостем, звісно, був сам Володимир Кличко. Він приїхав 13 серпня, на День народження Фонду. Так, цьогоріч Фонду братів Кличків виповнилося 9 років. Увесь цей час Фонд віддано несе свою місію - створення належних умов для гармонійного розвитку підростаючого покоління України. Діяльність Фонду спрямована на популяризацію спорту і здорового способу життя, освітні проекти, будівництво спортивних дитячих майданчиків. На меті у братів Кличків – побачити молодь України здоровою та активною. До Дня народження Фонду учасники табору готувалися ретельно, продумали цікаву концертну програму та розваги для гостей. «Якщо в житті ти досяг успіху, якщо тобі допомагає удача – зроби що-небудь для інших, допоможи тим, хто бідує. Я та мій брат Віталій дотримуємося цього принципу», - наставляв учасників табору Володимир Кличко, які отримали від нього дуже високу оцінку: «Я вражений до глибини душі, наскільки вони креативні, життєрадісні та цілеспрямовані. За майбутнє країни не варто хвилюватися, якщо воно в руках таких творчих та відповідальних дітей»./Files/images/IMG_1223.jpg

Усі разом, закриваючи зміну, запустили в небо повітряні кульки з бажаннями та мріями. А разом із ними відпустили всі тривоги, страхи та переживання. Лишилися тільки хороший настрій, нові ідеї та стимул йти до успіху. Своїми враженнями від табору ділиться ніжинець Боря Яременко: «Від табору у мене залишились дуже теплі та щирі спогади. А також "Майстерня успіху" подарувала мені найкращих друзів з усієї України. Ця освітня програма дала мені багато нових знань та вмінь, які вже мені дуже допомагають і будуть допомагати в майбутньому...»

А що ж буде після табору? Над цим задумувалися і діти, і організатори. Як зробити так, щоб той контакт, який налагодили тут, зберігся до наступної зустрічі, яка неодмінно відбудеться. Для підтримки зв’язків та комунікацій було створене Місто Основа. У віртуальному місті діти продовжуватимуть роботу над проектами, втілювати в життя ідеї, народжені в таборі. І, звісно, змінювати світ на краще!

У 2013 році в Школі успіху братів Кличко пройшла навчання вихованка зразкового художнього колективу "Фітодизайн" Синяк Аліна, а влітку 2014 - Устинова Валерія.

Участь юних ніжинців у

V ВИСТАВЦІ-ФЕСТИВАЛІ

«ОБДАРОВАНІ ДІТИ УКРАЇНИ»

Цільові програми, направлені на захист обдарованих дітей, як категорії громадян, що особливо потребують соціальної підтримки держави, надзвичайно актуальні у сучасному світі. Державні організації, які займаються проблемами обдарованості, намагаються якомога ефективніше вирішити соціально-економічні, адміністративно-правові й освітні завдання з даного напрямку.

Тривалий час питання підтримки обдарованості в нашій країні розглядалися переважно на рівні добродійних фондів і цільових грошових виплат окремим обдарованим дітям. У останні роки науковці почали замислюватися над створенням інфраструктур, здатних допомогти розвитку талантів, вирішенню соціальних питань, моральної й матеріальної підтримки дітей і сімей, в яких вони виховуються.

З цією метою, Інститутом обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України до Міжнародного Дня захисту дітей започатковано та проводиться щорічна Всеукраїнська виставка-фестиваль «Обдаровані діти України».

Організатори виставки: Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національна академія наук України, Національна академія педагогічних наук України, Національний центр «Мала академія наук України», Київський палац дітей і юнацтва.

Основним напрямом діяльності даної виставки є залучення уваги громадськості до талановитих дітей країни, їх досягнень і проблем. Фестиваль проходить у травні, як щорічна Всеукраїнська акція, яка висвітлюється засобами масової інформації.

Мета виставки-фестивалю: підтримка обдарованих дітей України, стимулювання талановитої молоді, презентація досягнень у різних галузях, популяризація дитячої та юнацької творчості, висвітлення талантів, обдарувань дітей, сприяння розвитку зацікавленості до проблем талановитої дитини в суспільстві.

Основні завдання виставки:

• привернення уваги суспільства до інтелектуально-творчої діяльності обдарованих дітей;

• сприяння розвитку творчих здібностей обдарованих дітей, реалізації їх творчого й інтелектуального потенціалу в сфері культури, науки спорту тощо;

• виявлення молодих талантів, підтримка творчо обдарованих дітей і молоді;

• розширення творчих контактів обдарованих дітей із однолітками з різних куточків нашої країни, налагодження контактів фахівців у сфері творчої діяльності дітей в Україні та за кордоном, обговорення психолого-педагогічних аспектів професійної діяльності.

У результаті роботи виставки розкривається багатогранність креативної особистості обдарованої дитини, значно підвищується рівень інтересу до цих дітей у суспільстві, що надалі сприяє формуванню соціально-активної позиції організацій і фондів по відношенню до талановитої молоді.

18 травня 2012 року близько тисячі шкільних талантів України зібралися в Київському палаці дітей і юнацтва, щоб продемонструвати свої здобутки./Files/images/DSCN3786.jpg

Виставку урочисто відкрив Володимир Камишин – директор Інституту обдарованої дитини НАПН України, який зазначив: «Подібні заходи дають дітям можливість самореалізації, яскраві емоції та нові дружні контакти». Юних талантів також вітали Президент Малої академії наук Станіслав Довгий, віце-президент НАПН України Андрій Гуржій, директор НЦ «Мала академія наук України» Оксен Лісовий, академік НАН України, директор Інституту гідромеханіки НАНУ Віктор Грінченко, представники Київміської адміністрації.

«Ідея зібрати під одним дахом усі грані дитячих талантів – нова для України. Коли ми вперше організовували виставку, на ній були присутні представники лише шести областей нашої держави. Сьогодні ми з гордістю демонструємо досягнення школярів із усієї України, всіх її областей», – сказав у своєму інтерв’ю Станіслав Довгий. За його словами українська земля багата на здібних і розумних дітей. Та знайти талант і допомогти йому повною мірою розкритися – не так уже й легко. Це кропітка повсякденна праця педагогів і академіків освітньо-наукового тандему – Національного центру «Мала академія наук України» та Інституту обдарованої дитини, які ініціювали цей захід.

У номінації «Декоративно-прикладна творчість» лауреатами V Всеукраїнської виставки-фестивалю «Обдаровані діти України» були визнані й вихованці гуртків «Фітодизайн» (Синяк Аліна, Ляшенко Олександра, керівник Петренко Л.Б.), «Фантазія» (Дідик Антон, Дешко Ольга, керівник Дідик О.В.), «Вишивка» (керівник Хоменко Ю.) Ніжинського Будинку дітей та юнацтва.Синяк Аліна (за відродження давньоукраїнської технології виготовлення ляльок-оберегів із кукурудзиння) вийшла лауреатом цього конкурсу вдруге (уперше – в 2011 році). Найменшенька ніжинська учасниця – шестирічна Саша Ляшенко – стала такою собі емблемою V Фестивалю: її фото нині можна знайти на всіх сайтах, які висвітлювали дану подію.

Техніки, спортсмени, художники, конструктори, гончарі, танцівники, співаки – багатогранність цьогорічної ювілейної, п’ятої виставки вражала. Кожному відвідувачу заходу школярі поспішали презентувати свої досягнення. У кожному куточку Палацу піонерів, де розмістилися експозиції виставки, щось відбувалося: спортсмени показували прийоми бойових мистецтв, танцівники і співаки репетирували свої виступи, техніки демонстрували можливості своїх проектів…/Files/images/395796_200[1].jpg

Родзинкою свята талантів стали майстер-класи з різних видів мистецтв: орігамі, гончарства, соломоплетіння, боді-арту, в’язання морських вузлів, аквагриму, писанкарства, створення ляльок, лозоплетіння, виготовлення виробів із природних матеріалів тощо. Під керівництвом досвідчених майстрів кожен охочий – і дорослий, і дитина – могли спробувати свої сили у цих мистецтвах і отримати нові знання та навички. Учасникам майстер-класів організатори виставки вручали спеціальні заохочувальні монети, які тут же можна було обміняти на шоколадні дукати./Files/images/scan 2.jpg

Зі слів директора Інституту обдарованої дитини Володимира Камишина, метою заходу було бажання показати усі грані розвитку дитячих талантів та обдарованості, дати можливість юним вундеркіндам подружитися й обмінятися думками щодо різних інноваційних поглядів та ідей. Саме для цього у залі виставки-фестивалю було вивішене велике полотно «Острова мрій». Школярі з різних куточків України мали змогу у спільній картині втілити свої майбутні бажання. Хтось із юних митців малював себе, комусь подобався Київ. Були на полотні і космічні ракети, і яскраві букети квітів, але найбільше – автографів із подякою вчителям та обіцянками повернутись на виставку іще!

Захід проводився за такими напрямами дитячої та юнацької творчості: науково-технічний, дослідницько-експериментальний, художньо-естетичний, еколого-натуралістичний, гуманітарний, фізкультурно-спортивний. Виставку висвітлювали засоби масової інформації.На завершення роботи фестивалю його учасники потрапили на концерт, де побачили успіхи своїх творчих колег.

За результатами виставки-фестивалю відбулося нагородження учасників дипломами за підписами міністра освіти і науки, молоді та спорту України Д. В. Табачника, президента Національної академії педагогічних наук України В. Г. Кременя, президента Національної академії України Б. Є. Патона, Президента Національного центру «Мала академія наук України» С. А. Довгого.

Талановиті українські діти отримали пам’ятні подарунки, спеціальні призи від Оргкомітету та спонсорів. Портрети лауреатів заходу та фотографії їхніх робіт увійшли до Всеукраїнської збірки-каталогу V Всеукраїнської виставки-фестивалю «Обдаровані діти України».


Птахи та поети летять до Криму

Виявляється, поети, як і птахи, люблять збиратися разом і влаштовувати «пташині базари», де можна й на інших подивитися, й себе показати. Виявляється, що птахів, як і поетів, треба берегти й захищати, тому що вони – чистота нашого неба, наших річок та озер, краса нашої Землі й висота людського духу.

Саме тому Кримський республіканський творчий союз «Кримська асоціація письменників», Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Національний природний парк «Голосіївський» Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Молодіжне творче товариство «Крила», об’єднавши свої зусилля, заснували Міжнародний Фестиваль-Конкурс «Птах-поет». Оргкомітет цього нового незвичайного проекту очолив голова Кримської асоціації письменників Олександр Дмитрович Ткаченко. Головою Журі став відомий дитячий письменник і поет, академік Міжнародної літературної академії Криму, заслужений журналіст України, лауреат Всесвітнього фестивалю тюркської літератури, Член Національної спілки письменників України Нуззет Абібулайович Умеров.

1 квітня 2011 р. в Міжнародний день птахів і день народження Поета-Птаха Миколи Васильовича Гоголя Фестиваль стартував. Головною метою організаторів цього Конкурсу було не лише виявлення і підтримка талановитих дітей, але й виховання в молоді відповідального ставлення до майбутнього нашого людського суспільства як частини всього Божого світу, розуміння важливості його захисту. Творчо обдаровані діти, як і зникаючі види птахів, теж потребують опіки суспільства: як без тих, так і без інших життя нашої цивілізації просто неможливе.

Конкурс проводився в трьох вікових категоріях (до 10, до 15, до 20 років) і в дев’яти номінаціях: «Оповідання», «Фантастичне оповідання», «Казка», «Орнітологічні замальовки», «Поезія природи», конкурс одного вірша «Рідкісний птах», «Авторська пісня», «Рисунок», «Фотографії птахів». У змаганні взяли участь 674 конкурсанти, котрі надіслали більше 1000 робіт. Серед цієї численної когорти митців значилося й чимало юних ніжинців. /Files/images/100_2267.JPG

Кожна робота учасників була закодована лише номером, а Журі зі всієї України визначало переможців у інтернет-режимі. Після оприлюднення результатів з’ясувалося, що на заключний етап Конкурсу до міста Керч (із 4 по 12 червня 2011 р.) з Ніжина запрошується найчисельніша делегація: Устинова Валерія (І місце в номінації «Рідкісний птах із Червоної книги», вікова категорія до 10 років); Коровай Анна (І місце в номінації «Рідкісний птах із Червоної книги», вікова категорія до 15 років, Спеціальний диплом Клубу фантастів Криму в номінації «Фантастичне оповідання» за оригінальну ідею та високий літературний рівень, фіналістка в номінації «Поезія природи», ЗОШ І-ІІІ ст. № 15); фіналісти в номінації «Поезія природи» Крупська Аліна, Кузнєцова Дарина, Кулик Карина (ЗОШ І-ІІІ ст. № 15), Терещенко Катерина, Постол Аліна (ЗОШ І-ІІІ ст. № 10); Афоніна Олександра (Спеціальний диплом в номінації «Фотографії птахів», гімназія №3); Синяк Аліна (диплом Журі за оригінальність в номінації «Рисунок», гурток «Фітодизайн» Ніжинського Будинку дітей та юнацтва)./Files/images/100_2368.JPG

Щира керченська земля зустріла учасників Фестивалю теплим морем, яскравим сонечком і величезним розмаїттям цікавих майстер-класів, тренінгів, екологічних конкурсів, виставок, екскурсій… Діти здобули «ази» в написанні віршів, казок, орнітологічних замальовок та легенд, пройшли «Школу охоронців майбутнього», мали змогу отримати в дарунок альманах «Птах-поет» із творами фіналістів, оглянути залишки-розкопки давньогрецького міста Пантікапея та океану Теттіс, піднятися на гору Мітродат, вмитися соляним розчином із озера Тобечиб, скуштувати на смак траву солерос, спостерігати за птахами біля прісноводного озера Тобечик, роздивитися степові нафтові кратери-озерця та газові грифони, «поспілкуватися» з дельфінами та чайками в природному для них середовищі, досхочу купатися й засмагати…

Під час нагородження переможців організатори та журі Фестивалю од нією з найсильніших команд назвали й команду з Ніжина, оголосивши, що «велика кількість лауреатів із міста Гоголя свідчить, перш за все, про високий творчий рівень педагогів, котрі працюють із дітьми».

ДВОКРАТНІ ПЕРЕМОЖЦІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «МОРАЛЬНИЙ ВЧИНОК»

/Files/images/Рисунок6.jpg/Files/images/Рисунок5.jpg/Files/images/Рисунок7.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1480

Коментарi